Šildymas NEURA šilumos siurbliaiNAUJIENOS IR RENGINIAIKONTAKTAI
UAB AiAT
Šidymo technologijos
NDX Šilumos šaltinis - žemė
NDB Šilumos šaltinis - žemės gilumoje
NDA Šilumos šaltinis – oras
LW640 Vandens šildymui
TECHNOLOGIJOS
TECHNOLOGIJOS

Kaip tai vyksta, kad šilumos siurblys šildo?


Šilumos siurbliai realizuoja tokį patį veikimo machanizmą kaip ir mūsų buitiniai šaldytuvai tik atvirkščiai. Jei įsivaizduosime, kad šaldytuvo kamera, kur laikome maistą, yra toks pats šilumos šaltinis, kaip žemė, vanduo arba oras, o paprastai karštos "juodos groteles" (kondensatorius), esančios už šaldytuvo, pavyzdžiui, grindų šildymo sistema arba radiatorius, beveik atsakėme į klausimą apie šilumos siurblio veikimo mechanizmą.

Išlieka gal dar abejonė kaip tai įmanoma, kad dirvožemio, vandens ar gryno oro temperatūra tokia maža, o mūsų patalpų centrinio šildymo bei karšto vandens ruošymo sistemoje teka 30-50°C vanduo?


Visa tai kompresorius dėka. Kompresorius įsiurbia šaltnešį darbinį agentą , kuris anksčiau pasisemė dirvožemio ar gruntinio vandens šilumą ir to poveikyje virto dujomis. Suspaudžiant, darbinio agento temperatūra ir slėgis smarkiai padidėja. Tada, šilumokaityje (kondensatorius), šiluma perduodama į šildymo sistemą.


Šilumos siurblio veikimo principas. Pavyzdys - NEURATHERM tiesioginio garavimo šilumos siurblis NDX. 


Horizontaliajame kolektoriuje šaltnešis, pvz., propanas R 290, pasisemia žemės šiluminę energiją ir to pasekoje garuoja (pakeičia fizinė būklė iš skystos į dujų). Dujos yra pateikiamos į kompresorių, kur, dujas suspaužiant ženkliai padidėja jų temperatūra ir slėgis. Karštas suspaustas propanas R 290 pasiekia šilumokaitį – kondensatorių, kur perteikia savo šilumą centrinio šildymo sistemos cirkuliaciniam vandeniui (pvz., grindų šildymas arba radiatoriai). Skystas atvėsęs šaltnešis grįžta per filtrą į išsiplėtimo vožtuvą, kur jo slėgis ir temperatūra sumažeja iki pirminio stovio. Tada skystas propanas R-290 vėl patenka į žemės kolektoriaus ryšulėlius ir visas ciklas kartojamas. 

Ką mums pasako EK - efektyvumo koeficientas?

 

Efektyvumas (efektyvumo koeficientas, EK; angl. COP Coefficient of Performance) yra svarbiausias parametras apibūdinantis šilumos siurblius. Tai yra santykis gaminamos energijos su tiekiamos elektros energijos imamos iš tinklo. Kuo didesnis EK koeficientas, tuo šilumos siurblys veikia efektyviau ir veiklos sąnaudos yra mažesnės. Kuo didesnė EK reikšmė - tuo daugiau šiluminės energijos gali būti pagaminta iš 1 kW sunaudotos darbui elektros energijos.

Pavyzdžiui prie EK = 5 galima gauti 5 kW šildymo energijos sunaudojus 1 kW elektros energijos.

Kokie yra galimi šildymo sistemos su šilumos siurbliu įrengimo variantai?

Mono-sistema: planuojama, kad šilumos siurblys gali patenkinti visus namo šildymo reikalavimus.

Multi-sistema, nuoseklusis darbas: šilumos siurblys veikia iki tam tikros lauko temperatūros, ir po to išsijungia ir veikia alternatyvus šilumos šaltinis (dujų, kieto kuro, elektriniai kaitinimo elementai).

Multi-sistema, lygiagretus veikimas: terminis šilumos siurblys savarankiškai veikia iki konkrečios lauko temperatūros, o paskui įjungiamas papildomas šilumos šaltinis, siekiant patenkinti visus pastato šilumos poreikius.

           PCS (Power Control System - galios kontrolės sistema)


Galios Kontrolės Sistema (PCS) yra belaipsnė ir automatinė kompresorius apsisukimų greičio regulavimo sistema, kuri leidžia priderinti šilumos siurblio gaminamos šilumos kiekį prie pastato šilumos poreikio.

Su automatinio prisiderinimo technologija PCS ilgieja visų šilumos siurblio komponentų tinkamumo naudojimui laikotarpis, nes kompresorius, kai nėra kitokios būtinybės, dirba sumažintomis apsukomis. Tokiu būdu, energijos suvartojimas yra gerokai mažesnis, o jūs Mielas kliente, taupot savo pinigus kiekvienais metais!


PCS technologijos naudojimo privalumai:

  • sutaupoma apie 25% elektros energijos;
  • aukštesnė išgarinimo temperatūra;
  • mažesnis šilumos praradimas maitinimo sistemoje;
  • mažesni slėgio svyravimai sistemoje;
  • pailgėja kompresoriaus tinkamumo naudoti laikotarpis;
  • naudingumo koeficiento augimas dažnio padidinimo iki 60 Hz dėka (120%);
  • triukšmo sumažinimas, mažinant kompresorius sukimosi greitį ;
  • švelnus paleidimas su automatiniu dažnio keitikliu (inverteriu).

Technologija TC (Temperature Control - temperatūros kontrolė)

 Naudojant šią technologiją, kompresorius yra patikimai apsaugomas nuo perkaitimo. Kaip pasekmė, ne tik pailgėja kompresoriaus eksploatacijos laikotarpis, bet ir padidėja sistemos naudingumo koeficientas per visą eksploatavimo laikotarpį.

OPTIMA. Šildymo sistemos NEURA valdymo ir kontrolės sistema

 
Valdymo sistema OPTIMA yra puikus pavyzdys, kaip pasiekti, kad šildymo sistema būtų tokia, kokios tikitės - nereikalaujanti kasdienės priežiūros bei darbo.

Su savireguliuojančia valdymo sistema OPTIMA šildymo sistema palaikoma pusiausvyros būklėje, tuo užtikrinant ilgalaikį beavarinį darbą.

Be šilumos siurblio, valdymo sistema OPTIMA gali papildomai aptarnauti (kontroliuoti ir valdyti), papildomą nepriklausomą energijos šaltinį, karšto vandens ruošimo sistemą bei cirkulacinę pompą.

Plug&Heat® – Įrenk ir Šildyk

NEURA NDX žemės šilumos siurblys yra gamykloje užpildomas aušinimo skysčiu ir išbandomas. Jis tik turi būti prijungtas prie šildymo sistemos namo pusėje. Nėra poreikio iškeldinti gyventojų, nevykdomi užpildymo ir litavimo darbai.

WEBDIALOG ®

NEURA šilumos siurbliai turi gamykloje įmontuojamą Web Dialog sistemą. Tai leidžia jums kontroliuoti ar reguliuoti savo šilumos siurblio nustatymus per savo kompiuterį arba išmaniųjų telefoną iš bet kur ir bet kada.


 

 

 

 


Šildymas |NEURA šilumos siurbliai|NAUJIENOS IR RENGINIAI|KONTAKTAI