Šildymas NEURA šilumos siurbliaiNAUJIENOS IR RENGINIAIKONTAKTAI
UAB AiAT
Šidymo technologijos
NDX Šilumos šaltinis - žemė
NDB Šilumos šaltinis - žemės gilumoje
NDA Šilumos šaltinis – oras
LW640 Vandens šildymui
TECHNOLOGIJOS
NDX Šilumos šaltinis - žemė

NDX ®

 

Šilumos šaltinis - žemės sukaupta saulės energija 

Šilumos siurbliai su žemės kolektoriumi šilumos energiją pasisavina iš dirvožemio per žemės kolektorių. Žemės kolektorius pagamintas iš vario ir išorėje yra padengtas didelio tankio polietileno (PE-HD) sluoksniu. Jis visas yra patiesiamas po žeme, tai reiškia, kad be prijungimo prie šilumos siurblio vietos jis neturi po žeme jokių kitų suvirinamų, suveržtiamų, lituojamų, klijuojamų arba užspaudžiamų sujungimų. Kadangi žemės kolektorius sujungimas su šilumos siurbliu gamykloje, sistema nereikalauja specialaus komulacinio šulinio su žemutinio šilumos šaltinio skirstytuvu. Tai garantuoja jo aukštą kokybę ir ilgaamžiškumą. Skirtingai, nei įprastiniai šilumos siurbliai, kuriuose naudojamas glikolis arba sūrymas, šaldymo agentą propaną R 290 naudojantis NEURA NDX šilumos siurblis nereikalauja cirkuliacinio siurblio kolektoriui įrengimo. Tai pasireiškia ženkliu energijos taupymu eksploatuojant įrenginį.

Kolektoriaus gyslos yra klojamos bet kuria forma žemiau žemės įšalymo zonos (apie 1,2 m - 1,8 m gylyje). Žemės kolektoriaus tūris priklauso nuo šilumos siurblio galios. Atstumas tarp griovelių kolektoriaus gysloms pasirenkamas priklausomai nuo dirvožemio tipo, t.y. atsižvelgiant į grunto šilumos laidumą. Taigi, šilumos srautas, kurį gali perduoti pavienis kolektoriaus gyslų rytinėlis, yra didesnis šlapiajame dirvožemyje ir mažesnis sausoje smelėtoje žemėje. Todėl, tos pačios galios šilumos siurbliui įrengti, priklausomai nuo grunto savybių, reikalingas žemės plotas gali būti atitinkamai mažesnis ar didesnis. Reikiamą kolektoriaus plotą apskaičiuoja NEURA atstovas pagal nustatytus reikalavimus. NEURA šilumos siurbliai yra sukurti taip, kad galėtų patenkinti skirtingų vartotojų individualius poreikius. Orientacinis kolektoriaus plotas turėtų būti daugiau ar mažiau du kartus, didesnis už šildomą plotą.

Reikalaujamas vidutinis žemės sklypo plotas žemės kolektoriui įrengti, priklausomai nuo šilumos siurblio galios (vidutinis kolektoriaus gyslų rytinėlių skaičius konkrečiam šilumos siurblių tipui).

tipas NEURA NDX, siurblio galia*

3 / 6

5 / 10

7 / 14

9 / 18

10/20

15/30

sklypo plotas

130 m²

230 m²

330 m²

430 m²

530 m²

730 m²

* Pvz 5/10 rodo nominalios galios diapazoną (min./max., 5/10 kW), skaičius 5 taip pat žymi vidutinį kolektoriaus gyslų rytinėlių skaičių šilumos siurbliams NEURA NDX 5/10 Wi;

Šilumos siurblio su žemės kolektoriumi šilumos pasisavinimo metodas vadinamas tiesioginiu išgarinimu. Šis metodas eliminuoja vieną tipiško šilumokaičio grandį - garintuvą. Tokiu būdu šilumos perdavimų skaičius yra sumažintas iki vieno. Šis patobulinimas turėjo didžiulę reikšmę, šilumos siurblių našumo padidinimui, ir to pasekoje - eksploatavimo sąnaudų sumažinimui. Tiesioginio išgarinimo šilumos siurblys NEURA NDX su žemės kolektoriumi yra pigiausias būdas šildyti pastatą!

            Elementų išdėstymas

 Šilumos siurbliai, naudojantys darbinį agentą propaną R 290 turi būti įrengiami lauke. Šilumos siurbliai, naudojantys darbinį agentą R 410 gali būti montuojami arba viduje arba išorėje. Jūs gausite visą reikalingą informaciją iš NEURA atstovo.

Darbinis agentas, nepraranda savo savybių ir jo nereikia nei keisti nei pildyti visą eksploatavimo laikotarpį. Kolektoriaus gyslų išvedimas ir užkasimas maždaug 150 kvadratinių metrų namui trunka vos vieną dieną. Vieta, kurioje įrengtas žemės kolektorius gali būti naudojama vejai, daržovių sodinimui, gėlynams, vaikų žaidimo aikštelei, griliui, takeliui, šaligatviui ir t.t. Virš kolektoriaus taip pat leistinas sodybinis užsodinimas, kaip tai sodo krūmai, spygliuočiai, vaismedžiai ir pan. Šiose vietose ne turi būti planuojami nuolatiniai pastatai, negalima sodinti medžių su gila ir stipria šaknų sistema. Projektavimo stadijoje, taip pat labai svarbu nustatyti žemės kolektoriui tokią vietą, kad jis nesusikirstų su kitais infrastruktūros elementais. Visų pirma, tai liečia galimus susikirtimus su ryšio, vandentiekio, kanalizacijos, dujų prievadais, lokalinių buitinių nuotekų valymo įrenginių drenažo zona ar vandentekio tarp šulinio ir namo linija.

Patikimas žemės kolektoriaus darbas numatytas trukti daugelį dešimtmečių. Tai yra vienas iš geriausių sprendimų   prieinamų rinkoje tarp šios rušies šilumos siurblių.

       Techniniai duomenys

Šilumos siurblio tipas E6/W30

ProD 6 EuP

ProD 8 EuP

ProD 10 EuP

ProD 14 EuP

ProD 18 EuP

Šildymo galia [kW]

6,24

9,02

11,16

14,53

17,41

Efektyvumas [EK] **

> 5,00

> 5,00

> 5,00

> 5,00

> 5,00

** Aplinkos standartas EN 14.511

 

         Plug&Heat® – Įrenk ir Šildyk

NEURA NDX žemės šilumos siurblys yra gamykloje užpildomas aušinimo skysčiu ir išbandomas. Jis tik turi būti prijungtas prie šildymo sistemos namo pusėje. Nėra poreikio iškeldinti gyventojų, nevykdomi užpildymo ir litavimo darbai.

WEBDIALOG ®

NEURA šilumos siurbliai turi gamykloje įmontuojamą Web Dialog sistemą. Tai leidžia jums kontroliuoti ar reguliuoti savo šilumos siurblio nustatymus per savo kompiuterį arba išmaniųjų telefoną iš bet kur ir bet kada. 

 

Funkcionalumas

  • Didelis našumas, dideli pajėgumai, net žemoje temperatūroje

  • Nėra nuostolių, generuojamų papildomo šilumokaičio

  • Nereikalauja daug erdvės

  • Plug & Heat: paprasčiausias montavimas; sistema iš gamyklos pristatoma paruošta darbui ir išbandyta

  • Web Dialog dėka galite valdyti savo šilumos siurblį iš bet kur ir bet kada

 

 

 


Šildymas |NEURA šilumos siurbliai|NAUJIENOS IR RENGINIAI|KONTAKTAI